درباره استودیو طراحی علمی سایگراف


  • چگونه ارجاعات به مقاله خود را افزایش دهیم؟
  • چگونه می‌توان تصاویر مناسب برای روی جلد مجلات طراحی کرد؟
  • چگونه مقاله و پایان‌نامه خود را جذاب‌تر کنیم؟
  • چگونه تصاویر جذاب و با کیفیت برای پایان‌نامه و ارائه‌های خود طراحی کنیم؟
  • آیا امکان بهبود کیفیت تصاویر اسکن شده وجود دارد؟
  • آیا امکان بازطراحی کلیه تصاویر متن یک مقاله، پایان‌نامه یا ارائه وجود دارد؟

استودیو طراحی علمی سایگراف با هدف ارتقاء سطح کیفی ارائه نتایج تحقیقات و با بهره‌مندی از همکاری متخصصین و اساتید دانشگاه‌های برتر ایران تاسیس شد. درحال حاضر متخصصین طراحی، جلوه‌های تصویری، برنامه‌نویسی و انفورماتیک، مهندسی‌شیمی، نانوفناوری، زیست‌فناوری، شیمی، فیزیک، زمین‌شناسی در این استودیوی تخصصی مشغول فعالیت می‌باشند. استودیو طراحی علمی سایگراف درحال حاضر در بخش‌های زیر آماده ارائه خدمات به قشر فرهیخته می‌باشد:

1. طراحی چکیده تصویری یا  Graphical Abstract


چکیده تصویری یا Graphical Abstract در واقع یک خلاصه تصویری و ساده از یک کار تحقیقاتی است که مهمترین دستاوردهای آن تحقیق را نشان می‌دهد. این خلاصه باید به گونه‌ای تهیه شود که نظر بیننده را در نگاه اول جلب کرده و آنها را ترغیب به خواندن مقاله مربوطه کند. مهمترین دستاورد یک چکیده تصویری، دسترسی سریع به یک فرایند یا یک نتیجه خاص و جذاب است. به عبارت دیگر Graphical Abstract Speaks for Itself

هرچه چکیده تصویری جذاب‌تر، خلاصه‌تر و گویاتر باشد، احتمال دنبال کردن تحقیق توسط سایر محققین و درنتیجه استفاده از نتایج آن در تحقیق دیگران بیشتر است. درصورتی که تحقیقات شما با چکیده تصویری همراه باشد احتمال ارجاع به آن تحقیق تا حد زیادی بالا رفته و شما به عنوان یکی از متخصصین آن علم معرفی خواهید شد.

بر این اساس استودیو سایگراف با تجربه چند ساله خود در زمینه طراحی‌های علمی و تحقیقاتی، آمادگی خود را جهت مشاوره و طراحی چکیده تصویری نتایج حاصل از تحقیقات اعلام می‌کند.

2. طراحی تصاویر روی جلد مجلات یا Cover Page


یکی از روش‌های افزایش اعتبار و ارجاعات نتایج تحقیقات، تهیه یک تصویر گرافیکی مناسب بعنوان تصویر جلد مجلات می‌باشد. امروزه اکثر مجلات معتبر، تصویر روی جلد هر شماره خود را به مهمترین مقاله داخل آن شماره اختصاص می‌دهند. از آنجاکه این تصویر باید چشمگیر، ساده و حاوی مطالب علمی باشد، انتخاب تصویر روی جلد امری بسیار رقابتی شده است.

بر این اساس استودیو طراحی علمی سایگراف باتجربه چند ساله خود در زمینه طراحی‌های علمی و تحقیقاتی، آمادگی خود را جهت مشاوره و طراحی تصاویر روی جلد مجلات اعلام می‌کند.

3. طراحی شکل‌ها و نمودارها


یکی از مهمترین پارامترهای موثر در پذیرش مقاله، داوری پایان‌نامه‌ها و جذابیت ارائه‌ها، وجود تصاویر و نمودارهای جذاب، با کیفیت و گویاست. بر این اساس استودیو طراحی علمی سایگراف باتجربه چند ساله خود در زمینه طراحی‌های علمی و تحقیقاتی، آمادگی خود را جهت مشاوره و طراحی شکل‌ها، دیاگرام‌ها و نمودارها اعلام می‌کند.

4. بازطراحی، ویرایش و رتوش کلیه المان‌های غیرمتنی ارائه‌ها


  • آیا دغدغه کیفیت تصاویر مورد ارائه در جلسه ارائه پایان نامه را دارید؟
  • آیا قرار است نتایج تحقیقات ارزشمند خود را در همایش‌ها و کنفرانس‌های معتبر ارائه دهید؟
  • آیا نگران کیفیت تصاویر اسکن شده و بکاربرده شده در ارائه‌ها هستید؟

استودیو طراحی علمی سایگراف باتجربه چند ساله خود در زمینه طراحی‌های علمی و تحقیقاتی، آمادگی خود را جهت مشاوره و بازطراحی، ویرایش و رتوش کلیه المان‌های غیرمتنی ارائه‌ها اعلام می‌کند.